Allen Bradley 100D180ED11
Allen Bradley 100D180ED11
Allen Bradley 100D180ED11
Allen Bradley CONTROL GEAR/SWITCHGEAR - ContactorsDESCRIPTION 180A CONTACTOR (E/COIL 110V 50/60HZ)
Product Description
PRODUCT HIGHLIGHTSCompact sizes: 50kW to 500kW (95A to 860A)Three main poles and two auxiliary contactsAll sizes use the same accessoriesConventional or Electronic coils (E)Other coil voltages available on request