Allen Bradley 1606XLP100E
Allen Bradley 1606XLP100E
Allen Bradley 1606XLP100E
Allen Bradley POWER & CONDITIONING - Power SuppliesDESCRIPTION POWER SUPPLY 1~ 110/230V 100W 24VDC 4.2A
Product Description
PRODUCT HIGHLIGHTSInput voltage: 85-24V AC 1-phaseWide range or auto select input voltageOutput voltage: 5V, 12V, 24V DCOutput current: 1A-5ASingle use/parallel use selectorQuick-connect spring clamp terminalsRugged plastic housing