Allen Bradley 1606XLS480E3
Allen Bradley 1606XLS480E3
Allen Bradley 1606XLS480E3
Allen Bradley POWER & CONDITIONING - Power SuppliesDESCRIPTION POWER SUPPLY 480W PERFORMANCE 3 phase
Product Description
PRODUCT HIGHLIGHTSInput voltage: 85-276V AC 1-phase, 415V AC 3-phaseOutput voltage: 24V DCOutput current: 5A to 20ALow inrush current surgeSuperior reserve power can support 150% rated power for 3-5 secondsScrew connection terminalsCompact size