Allen Bradley 875CPN20NP30D4
Allen Bradley 875CPN20NP30D4
Allen Bradley 875CPN20NP30D4
Product Description
PRODUCT HIGHLIGHTS18mm, 30mm or 34mm dia. barrel housingPlastic face, plastic barrelProtection: IP67Reverse polarity, short circuit, overload and transient protectionOperating volatge: 10-48V DCSensing distance: 2mm to 30mmOutput type: NO (PNP)Connection type: 2m cable, 4-pin DC micro or 3-pin DC pico (M8)